C-SaCzech 1.23

C-SaCzech je zkratka vzniknuvší z C a SaCzech, a znamená C-Satrapa's Czech (tedy Satrapova čeština v Céčku). Jako jméno se ujalo kratší a výstižné "CSáček".

Jedná se program, který umožňuje změnu kódování WWW dokumentů podle přání uživatele. Stránky jsou uloženy v určitém kódu (ne nutně jednom) a C-SaCzech je během odesílání uživateli změní tak, aby je klient dokázal správně zobrazit.

Proč verze v C, když původní sáček skvěle funguje ? Především proto, že verze v Perlu byla na můj vkus trochu pomalá. Moje myšlenka byla, že něco, co bude používat často hodně lidí, má být co nejefektivnější. A tak vznikl C-SaCzech, jako potomek SaCzechu 2.0. S dalšími verzemi SaCzechu se autor snaží držet krok, což se (zatím :-) daří.

Poděkování

Především autorovi SaCzechu Pavlu Satrapovi za to, že vytvořil sáček, který byl a je velkým vzorem pro tento program a také všem, kteří svými připomínkami a náměty kladně působí na vývoj C-SaCzechu, aby byl stále lepší a lepší ...

Dokumentace

Proč vznikl ?
důvody, které mě vedly k napsání C-SaCzechu
Licence
kdo a za jakých okolností smí C-SaCzech používat
Instalace
jak instalovat C-SaCzech a informace o nastavení proměnných ovlivňujících výsledek kompilace
Návod k použití
jaké možnosti C-SaCzech nabízí a jak se využívají
Příkazy C-SaCzechu
příkazy v textu dokumentu, které C-SaCzech rozeznává
Pod kapotou
momentálně mírně "out-date" neboli zastaralé, neboť se toho mnoho změnilo od verze 1.0
Historie
vývoj programu
Nejnovější verze C-SaCzechu
nejlepší, vylepšená a odchybovaná (doufám 8-). Momentálně verze 1.23. Je také k dispozici verze 1.3_BETA2, ale zatím je stále ještě ve fázi testování. Pozor, mění se mírně licenční podmínky, přecházím od GNU licence k BSD, prosím přečtěte si soubor COPYRIGHT, který je součástí distribuce.
Distribuce
co obsahuje balík C-SaCzech

Pokud máte zájem, můžete navštívit několik stránek, zabývající se problematikou češtiny.
Máte-li připomínky k programu, zjistili jste nějaké chyby nebo máte námět na vylepšení, prosím, napište mi na adresu dolecek@fi.muni.cz
Kontakt na autora:
Email: dolecek@fi.muni.cz
WWW: http://www.fi.muni.cz/~dolecek/

Adresa:
Jaromír Doleček
Láz 83
Rožnov pod Radhoštěm
756 61